Prelegenci

Wojciech Bobek

Wojciech Bobek

architekt krajobrazu, specjalista dendrolog, konsultant w arborystyce

Adiunkt w Katedrze Architektury Krajobrazu na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki

European Tree Technician nr upr. 004489 od 2014

European Supervisor of European Arboriculture Council od 2016

Autor wielu publikacji naukowych, popularno-naukowych, książek, referatów, wystąpień medialnych (głównie z obszaru architektury krajobrazu, dendrologii i arborystyki).

Autor kilkuset specjalistycznych opracowań, opinii, ekspertyz, inwentaryzacji, waloryzacji zieleni, głównie drzew, projektów gospodarki zielenią, projektów zieleni, projektów zagospodarowania terenów, ogrodów, parków, projektów rewaloryzacji obiektów zabytkowej zieleni, projektów zabezpieczeń drzew cennych, badań i pomiarów w zakresie statyki, biomechaniki, oceny ryzyka powodowanego przez drzewa oraz innych nieszablonowych opracowań dotyczących zieleni i nie tylko.

Inspektor nadzoru dendrologicznego i arborystycznego, z uprawnieniami do prac na terenach zabytkowych. 

Wykładowca, trener, szkoleniowiec w zakresie dendrologii, urządzania i pielęgnacji krajobrazu, zarządzania terenami zielonymi, arborystyki, zarządzania drzewami, analizy i oceny ryzyka ze strony drzew, zasad kosztorysowania zieleni. Współtwórca Akademii Arborystyki, trener i egzaminator na kursach i certyfikacjach European Tree Worker i European Tree Technician.

Członek organizacji branżowych i naukowych w Polsce i Europie, m. in. Międzynarodowej Grupy Roboczej ds. Statyki Drzew (SIM –GROUP) z siedzibą w Szwajcarii, przedstawiciel Polskiej Rady Arborystyki w European Arboriculture Council, Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego, przewodniczący Sekcji Diagnostyki Drzew PTD, Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków, Stowarzyszenia Polskich Architektów Krajobrazu, Rady  Programowej ds. zieleni przy Prezydencie Miasta Krakowa.

Pasjonuje się drzewami ich budową i funkcjonowaniem, zwłaszcza pod katem biomechaniki i relacji drzewa z otoczeniem. Lubię projektować, rysować, ulepszać rozwiązania dotyczące obiektów architektury krajobrazu i zieleni. Lubię dzielić się wiedzą poprzez referaty, szkolenia, spacery, rozmowy, dyskusje, publikacje, wywiady.

Lubię sport niemal w każdej postaci, a szczególnie piłkę nożną, dobrą książkę, film, serial. Bliska mi jest tradycja antyczna, logika, a jednocześnie klimat śródziemnomorski.

Doceniam w ludziach chęć rozwoju, poznawania i odkrywania, dystans do siebie i brak małostkowości.

Marek Durajczyk

Przedstawiciel Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu

Justyna Dziedziejko, Współczesna Architektura Krajobrazu, WAK, SAK

Justyna Dziedziejko

Architektka, architektka krajobrazu, topoScape

Architektka, architektka krajobrazu. W 1996 roku ukończyła kierunek Architektura Krajobrazu na SGGW. W 2003 roku ukończyła wydział architektury na Politechnice Wrocławskiej.

Prowadziła pracownię projektową Agrokultura. Jest autorką wielu projektów publicznych i deweloperskich, m.in. projekt Służewskiego Domu Kultury, osiedla Eko-Park, Placu przed Dworcem Głównym we Wrocławiu.

Laureat kilku konkursów projektowych, m.in.:

  • Pierwsza nagroda w konkursie na opracowanie „Drogi do Wolności” w Gdańsku – generalny projektant Grupa 5 Architekci
  • Pierwsza nagroda w konkursie na opracowanie koncepcji architektoniczno- urbanistycznej dworca Głównego we Wrocławiu – generalny projektant Grupa 5 Architekci
  • Wyróżnienie w konkursie na opracowanie architektoniczno-urbanistyczne lewobrzeżnego bulwaru Wisły na odcinku od Powiśla do Podzamcza w Warszawie

Od 2017 roku partner w pracowni projektowej topoScape.

Anna Gałecka Drozda

Anna Gałecka-Drozda

Strefa Zieleni, członkini Zarządu SAK

Pracę doktorską pt. "Tereny otwarte w strukturze przestrzennej wielkiego miasta, ze szczególnym uwzględnieniem Poznania" obroniła na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej pod kierunkiem prof. Agaty Zachariasz.

Projektantka terenów zieleni, wraz z mężem prowadzi firmę projektowo wykonawczą Strefa Zieleni. Pracę architektki krajobrazu łączy z działalnością naukowo-dydaktyczną w Katedrze Terenów Zieleni i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Promotorka prac dyplomowych, autorka i współautorka publikacji naukowych dotyczących systemów zieleni miejskiej, NbS oraz otwartego krajobrazu kulturowego.

W swoim dorobku posiada liczne opracowania dokumentacji projektowych dotyczących założeń zieleni w różnej skali, w tym także zabytkowych. Aktywnie działa w stowarzyszeniach branżowych i naukowych: Członkini Zarządu Głównego Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu oraz Zarządu oddziału Wielkopolskiego Stowarzyszenia Polskich Architektów Krajobrazu.

Wojciech Grąbczewski

Wojciech Grąbczewski

Szkółki Grąbczewscy

Jestem szkółkarzem, zajmuję się przede wszystkim produkcją roślin dla potrzeb projektów zieleni. Współpracuję z architektami krajobrazu, architektami i inwestorami bezpośrednio, starając się upowszechniać dostęp do roślin najwyższej jakości. Na co dzień chętnie angażuję się w przedsięwzięcia pozwalające łączyć moje doświadczenie ze świata szkółkarstwa z wyzwaniami praktycznego procesu realizacji zieleni: od projektowania, planowania, realizacji i serwisowania. Współpracuję z użytkownikami roślin w ponad 10 krajach Europy i Azji. Chętnie dzielę się swoimi obserwacjami i pomysłami z zainteresowanymi. Sporadycznie zajmujemy się także wykonywaniem szczególnie ciekawych projektów zieleni.

Wojciech Januszczyk

Wojciech Januszczyk

architekt krajobrazu

pracownik Instytutu Architektury Krajobrazu KUL oraz wykładowca w Akademii Bialskiej Nauk Stosowanych w zakładzie Architektury Krajobrazu. Absolwent Szkoły Ekopoetyki przy Instytucie Reportażu. Właściciel pracowni projektowej Krajobrazy Sp. z o.o. Fundator Fundacji Krajobrazy oraz Inspektor Nadzoru Terenów Zieleni. Pełnił funkcję prezesa ogólnopolskiego Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu, obecnie jest jego honorowym członkiem SAK.

Uczestniczy w Festiwalu Ogrodów w Bolestraszycach, gdzie tworzy autorskie realizacje ogrodów pod cyklicznym tytułem „Protest Garden”, zwracając uwagę społeczną na współczesne problemy związane z przestrzenią i krajobrazem, a także wynikające ze zmian klimatycznych i odpowiedzialnością człowieka za nie. Jest twórcą idei „zarastania” w przestrzeniach publicznych i prywatnych. Propaguje wprowadzenie zasad gospodarki obiegu zamkniętego do architektury krajobrazu. W swoich działaniach komercyjnych kieruje się zasadą „Ogród to też dom”, wskazującą na funkcjonalny charakter przestrzeni. Jest dyrektorem artystycznym IN GARDEN – Festiwalu Sztuki Ogrodów i Przestrzeni Publicznej oraz koordynatorem Landart Festiwalu. Członek Rady Programowej czasopisma „Zieleń Miejska”, gdzie prowadzi cykl „Przewrót Kopernikański”. Autorem tekstów dla czasopisma „Architektura i Biznes”. Jego pasją jest słowo i jego moc. Pochwała lenistwa, zarastanie, równoprawność w projektowaniu przestrzeni, obalanie mitów o nieużytkach i sadzeniu drzew w mieście, nieestetyczna estetyka, czy przeciwstawianie się porównaniu współczesnego ogrodu do biblijnego raju to tematy wiodące w jego prezentacjach.

Read More
Maciej Kaufman, Współczesna Architektura Krajobrazu, WAK, SAK

Maciej Kaufman

archigrest

Architekt, współzałożyciel autorskiej pracowni archigrest zajmującej się projektowaniem architektonicznym w różnych skalach - od wnętrz domów prywatnych po duże założenia urbanistyczne i krajobrazowe, a także doradztwem dla podmiotów prywatnych i publicznych oraz działalnością edukacyjną. Najważniejsze projekty to parki Czwartej Natury (wraz z topoScape): Park pod Kopcem Powstania Warszawskiego (2023) i Park Żerański (w budowie) oraz projekt adaptacji zabytkowego Zespołu Pałacowego w Bieżuniu (w toku). Laureat konkursów na projekty osiedli, budynków i przestrzeni publicznych. Asystent na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej.

Katarzyna Kobierska

Katarzyna Kobierska

KA KOBIERSKA, członkini Zarządu SAK

Projektuje uniwersalne i przyjazne przestrzenie publiczne. Współlaureatka pierwszego miejsca w konkursie IFLA Europe, International Federation of Landscape Architects (2022). 

Od 2010 r. prowadzi firmę KA KOBIERSKA (kakobierska.pl).

Zieleń, glebę i wody opadowe traktuje jako równoprawną infrastrukturę. Inspiracje czerpie z wrocławskich terenów nadrzecznych i ich naturalnych siedlisk. Jej projekty zagospodarowania terenu łączą odważne, szczere formy z ekologią. Zwraca uwagę na wykorzystanie inżynieryjnego potencjału ekologicznych rozwiązań i projektowanie zgodne z naturą, typologią i topologią miejsca. Ceni oszczędność formy, estetykę i design. Jest laureatką głównej nagrody w kategorii przestrzeń publiczna w konkursie “Piękny Wrocław” (2023).

Bartosz Kowal, Współczesna Architektura Krajobrazu, WAK, SAK

Bartosz Kowal

Prolog

Architekt IARP. Wraz z Mirabelą Jurczenko, Markiem Martynowiczem, Wojciechem Mazanem, Bartłomiejem Poteralski i Apolonią Slesarow współtworzy pracownię PROLOG (www.prlg.pl). Doktorant Politechniki Wrocławskiej. Jest absolwentem studiów magisterskich (Msc Arch) na Wydziale Architektury Uniwersytetu w Liechtensteinie (Institut für Architektur und Raumentwicklung Universität Liechtenstein). Wcześniej studiował na Technische Universität München, Yildiz Technical University w Stambule i na Politechnice Wrocławskiej. Pracował jako architekt w Niemczech, w Polsce oraz z Conradin Clavuot w Chur, Szwajcaria.

Andrzej Kujawa, Współczesna Architektura Krajobrazu

Andrzej Kujawa

Prezes Związku Szkółkarzy Polskich

Przyroda, a flora szczególnie interesowały go od dzieciństwa i tak już zostało. Zainteresowania te były inspiracją do wyboru wymarzonego zawodu leśnika, który na początku swej aktywności zawodowej wykonywał. Pierwsze doświadczenia szkółkarskie nabył w znanym okręgu szkółkarskim w Niemczech, by w roku 1994 metodą pracy organicznej założyć własną Szkółkę Bąblin. Swoją pracę szkółkarza określa jako codzienną zabawę twórcy i producenta roślin. Jest członkiem Związku Szkółkarzy Polskich i Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego. Od 2021 roku członek zarządu ZSZP, a od roku 2023 wybrany jego prezesem. Jest autorem licznych artykułów o roślinach. Popularyzator rzadkich gatunków. Napisał książkę „Krzewy liściaste na suche czasy”. Posiada wiele poza zawodowych zainteresowań i hobby.    

Aleksander Lech, Współczesna Architektura Krajobrazu, SAK

Aleksander Lech

Prezes SAK

Absolwent i nieetatowy wykładowca Wydziału Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Architekt Krajobrazu z wieloletnim doświadczeniem w firmach wykonawczych oraz projektowych. Rzeczoznawca PSDZ-NOT w specjalności projektowanie (technologie), wykonawstwo (realizacja, budowa), eksploatacja (konserwacja, pielęgnacja), naprawy, rewitalizacja (modernizacja), dobory roślin, substraty. Uczestnik licznych konferencji międzynarodowych o problematyce zmian klimatycznych i sposobach niwelowania skutków tych zmian w miastach. Prywatnie i zawodowo pasjonat i propagator zieleni na terenach zurbanizowanych. Specjalista w firmie GCL w dziedzinie wdrażania systemów ochrony drzew, zazieleniania dachów i retencji wód opadowych w miastach. Odpowiada za współpracę z inwestorami, projektantami oraz wykonawcami na każdym szczeblu inwestycyjnym, propagując wiedzę na temat nowoczesnych rozwiązań, stosowanych w Architekturze Krajobrazu.
Jako członek zarządu zamierzam pracować na rzecz wzmocnienia zawodu Architekta Krajobrazu w Polsce. Przywiązuję dużą uwagę do ciągłego podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych w związku z czym będę kładł duży nacisk na działalność stowarzyszenia ukierunkowaną na aspekty szkoleniowe umożliwiające ciągłe podnoszenie kompetencji zawodowych naszych członków. Możliwość współpracy z tak młodym, a zarazem doświadczonym zespołem traktuję jako zaszczyt i wierzę, że najbliższa kadencja pozwoli zjednoczyć przedstawicieli naszego zawodu, abyśmy jako grupa zawodowa byli jeszcze bardziej słyszalni w czasach tak ważnych dla naszego klimatu i przyszłych pokoleń.

Marcin Maraszek, Współczesna Architektura Krajobrazu, WAK, SAK

Marcin Maraszek

architekt, archigrest

Architekt, współzałożyciel autorskiej pracowni archigrest zajmującej się projektowaniem architektonicznym w różnych skalach - od wnętrz domów prywatnych po duże założenia urbanistyczne i krajobrazowe, a także doradztwem dla podmiotów prywatnych i publicznych oraz działalnością edukacyjną. Najważniejsze projekty to parki Czwartej Natury (wraz z topoScape): Park pod Kopcem Powstania Warszawskiego (2023) i Park Żerański (w budowie) oraz projekt adaptacji zabytkowego Zespołu Pałacowego w Bieżuniu (w toku). Laureat konkursów na projekty osiedli, budynków i przestrzeni publicznych.

Monika Michalska

ekspertka ESG, członkini PLGBC

Biogram Moniki Michalskiej pojawi się już wkrótce

Joanna Rayss, Współczesna Architektura Krajobrazu, WAK, SAK

Joanna Rayss

Dr inż. arch. krajobrazu, Rayss Group

Piotr Reda, Współczesna Architektura Krajobrazu, WAK, SAK

Piotr Reda

architekt krajobrazu, Leaf Project Studio

doktor nauk biologicznych (absolwent Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Wrocławskiego); architekt krajobrazu (absolwent Podyplomowego Studium Architektury Krajobrazu na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej); Inspektor Nadzoru Terenów Zieleni nr rej. OSTO 113/2016; arborysta - poziom A (absolwent Wielkopolskiej Szkoły Arborystyki); Certyfikowany Europejski Inspektor Drzew (European Tree Technician, ID: 008576); Certyfikowany Specjalista ds. Drzew Weteranów - poziom konsultacyjny (Certified Veteran Tree Specialist (VETcert) - consulting level, ID: 008576); w latach 2008-2021 kierownik ds. naukowych, obecnie członek Rady Programowej Ogrodu Botanicznego w Zielonej Górze (Uniwersytet Zielonogórski); członek Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu z siedzibą w Krakowie (od 22.03.2014r. do 20.05.2022r. Prezes Zarządu, obecnie członek Komisji Rewizyjnej oraz Prezes Zarządu Oddziału Dolnośląskiego) zrzeszonego w International Federation for Landscape Architects (IFLA) oraz European Landscape Contractors Association (ELCA); jeden z członków założycielskich Stowarzyszenia „Federacja Arborystów Polskich” z siedzibą we Wrocławiu; członek Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego z siedzibą we Wrocławiu; członek Stowarzyszenia „Rada Ogrodów Botanicznych i Arboretów w Polsce”; członek Rady Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego; członek Regionalnej Rady Ochrony Przyrody przy Regionalnym Dyrektorze Ochrony Środowiska w Gorzowie Wielkopolskim; od 16.04.2020 r. członek Głównej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej przy Ministerstwie Rozwoju; członek Komisji Ekspertów na potrzeby założeń do projektu pn. „Kompleksowe zagospodarowanie Ogrodów Północnych Zamku Królewskiego w Warszawie – Muzeum”, prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Leaf Project Studio, autor inwentaryzacji przyrodniczych, dokumentacji projektowych z zakresu architektury krajobrazu, ekspertyz dendrologicznych; prowadzący na budowach nadzory z zakresu zieleni i ochrony przyrody.

Specjalność: architektura krajobrazu, kształtowanie terenów zieleni, biologia, botanika, ochrona przyrody, dendrologia, arborystyka.

Read More
Kamila ROgaczewska

Kamila Rogaczewska

architektka krajobrazu, Leaf Project Studio

architektka krajobrazu, autorka projektów zagospodarowania przestrzennego integrujących rozwiązania inżynierii ekologicznej z designem.

Laureatka pierwszego miejsca w konkursie IFLA Europe, International Federation of Landscape Architects (2022) oraz głównej nagrody w kategorii przestrzeń publiczna w konkursie “Piękny Wrocław” (2023). Ukończyła Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu i Politechnikę Wrocławską. Pracuje jako główna projektantka w Leaf Project Studio, gdzie projektuje przestrzenie odporne na zmiany klimatu, łącząc współczesną estetykę z Nature-Based Solutions (NBS).Tworzy kompozycje roślin, opierając się na zależności między różnymi siedliskami i ich strukturami. Jej doświadczenie obejmuje kompleksowe projektowanie terenów publicznych, opracowywanie systemowych rozwiązań urbanistycznych, ocen krajobrazowych, a także prowadzenie nadzorów dendrologicznych.

Read More
ers wstepne foto

Edyta Rosłon-Szeryńska

dr hab., architektka krajobrazu

mgr inż. ogrodnictwa w zakresie architektura krajobrazu; doktor nauk rolniczych, w zakresie ogrodnictwa; doktor habilitowany w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych, dyscyplina Architektura i Urbanistyka.

Pracownik naukowo-dydaktyczny SGGW w Warszawie; wykładowca Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie, w tym nauczyciel przedmiotów związanych z kalkulacją kosztów w terenach zieleni.

Ekspert, szkoleniowiec i autorka wielu opracowań naukowych, popularno-naukowych oraz technicznych w zakresie architektury krajobrazu.

Read More
Daria Sikorska

Daria Sikorska

Dr hab. inż. SGGW Warszawa

Od 2008 roku pracownik Instytutu Inżynierii Środowiska SGGW w Warszawie, specjalista ds. ochrony środowiska, ekolog krajobrazu, botanik. W pracy naukowej specjalizuje się w aspektach związanych z usługami ekosystemowymi jakie zieleń miejska dostarcza mieszkańcom miast i ich kwantyfikacji. Prowadzi interdyscyplinarne prace, w których łączy badania różnorodności biologicznej, badania preferencji mieszkańców miast, z zastosowaniem nowoczesnych narzędzi, jak analizy zobrazowań satelitarnych i narzędzia GIS, które łączy z analizami ekonomicznymi. Prowadzi projekty i prace wdrożeniowe związane z wprowadzaniem rekreacji w terenach cennych przyrodniczo, a także rozwiązań bliskich naturze (NbS) w środowisku miejskim. Zdobywała doświadczenie w czasie staży badawczych m.in. w University of Greenwich w Wielkiej Brytanii, w latach 2017-2020 pracowała w Europejskim Regionalnym Centrum Ekohydrologii PAN W Łodzi w międzynarodowym projekcie ENABLE (Biodiversa), w którym rozwijała swoje zainteresowania w zakresie planowania zielonej infrastruktury w miastach. Entuzjastka udziczania miast i promotorka wprowadzania do miast rozwiązań podpartych faktami, badaniami i wiedzą naukową.

Read More
Piotr Sikorski, Współczesna Architektura Krajobrazu, WAK, SAK

Piotr Sikorski

dr inż. prof., SGGW Warszawa

dr inż. prof. SGGW. Architekt krajobrazu. Od ponad 20 lat prowadzi działalność naukową w warszawskiej SGGW. Od 2014 roku posiada stopień naukowy doktora habilitowanego i obecnie pracuje w Katedrze Teledetekcji i Badań Środowiska w Instytucie Inżynierii Środowiska tej uczelni. Jest autorem i współautorem kilkudziesięciu projektów i ekspertyz z zakresu: zmian i zarządzania roślinnością zieleni miejskiej, zagospodarowania rekreacyjnego terenów przyrodniczo cennych, oceny działań na środowisko i kompensacji przy inwestycjach dróg wodnych i lądowych oraz przy planach ochrony obszarów chronionych.

Read More
Marek Snowarski

Marek Snowarski

twórca platformy fitosocjologicznej atlas-roslin.pl

Absolwent Akademii Rolniczej we Wrocławiu (1992). Botanik i informatyk z pasją. Twórca projektu atlas-roslin.pl - narzędzia wykorzystującego Internet i złożony system bazodanowy m.in. dla wspomagania oznaczania gatunków flory Polski.
Zawiera zbiór ilustrowanych kluczy, połączonych z informacjami o występowaniu gatunków na terenie Polski, o ich roli w zbiorowiskach roślinnych oraz o preferencjach siedliskowych.
Ponadto projekt obejmuje rośliny ozdobne i użytkowe wraz z informacją o ich zastosowaniu, wymaganiach uprawowych oraz o odmianach.
Twórca projektu grzyby.pl i bio-forum.pl, współtwórca projektu GRej - rejestru znalezisk grzybów rzadkich. Projekty te łączą ruch amatorski z profesjonalnymi mykologami. Pozwoliły w ciągu 20 lat zebrać ponad 20 tysięcy udokumentowanych zielnikowo danych o występowaniu rzadkich gatunków, w tym wielu pierwszych dla Polski.

Read More
Oktawia Wasielewska, Współczesna Architektura Krajobrazu, WAK, SAK

Oktawia Wasielewska

członkini Zarządu SAK

Z pasją i kreatywnie zaprojektuję ogród przydomowy lub teren zielony w Warszawie i okolicach. Dopilnuję solidnej realizacji ze sprawdzoną ekipą wykonawczą w ramach nadzoru autorskiego.

W projektowaniu zwracam uwagę przede wszystkim na spójność. Spójność z architekturą, z krajobrazem oraz z wnętrzem domu. Proponuję w projektach optymalną funkcjonalność i rozwiązania proekologiczne. Szczególnie bliskie mi są ogrody naturalistyczne, również w wydaniu nowoczesnym.

Ukończyłam dwa kierunki studiów podyplomowych w SGGW w Warszawie: ‘Projektowanie ogrodu z domem rodzinnym’ w Katedrze Sztuki Krajobrazu na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska oraz ‘Aranżacja roślin w przestrzeni użytkowej’ w Samodzielnym Zakładzie Roślin Ozdobnych na Wydziale Ogrodnictwa i Biotechnologii.

Aktualnie jestem studentką ostatniego roku studiów inżynierskich na kierunku ‘Architektura Krajobrazu’ na Wydziale Architektury Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie.

Posiadam certyfikat Związku Szkółkarzy Polskich dla Certyfikowanego specjalisty terenów zieleni. Ukończyłam także intensywny kurs “Zakładanie i pielęgnacja ogrodów” w cenionym w branży Pylon Home & Garden Education w Warszawie.

Tytuł magistra Wydziału Zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu dodaje korporacyjną nutę do moich działań zawodowych.

Ogrody to moja pasja, szanuję przyrodę, zwierzęta, fotografuję, gram golfa i dbam o zdrowy styl życia.

Read More
Aleksandra Wasilkowska, Współczesna Architektura Krajobrazu, WAK, SAK

Aleksandra Wasilkowska

Projektantka Targu Błonie nominowanego do nagrody Mies van der Rohe Award 2024

Architektka, urbanistka i scenografka.

Od 15 lat prowadzi pracownię specjalizującą się w projektach strategii urbanistycznych, targowisk, przestrzeni publicznych, szkół i parków.

Autorka planów ogólnych min wokół hali targowej w Rzeszowie, w centrum Chrzanowa oraz mieszkaniowej dzielnicy przy bazarze Różyckiego w Warszawie.

W 2023 roku projekt Targu w Błoniu autorstwa jej pracowni otrzymał nagrodę Grand Prix Magazynu Polityka oraz znalazł się na krótkiej liście nagrody EU Mies Van Der Rohe. Wasilkowska jest także autorką cyklu książek Architektury Cienia, w których bada hybrydalny i oddolny potencjał miasta.

Magdalena Wnęk, Współczesna Architektura Krajobrazu, WAK, SAK

Magdalena Wnęk

architektka krajobrazu, topoScape

Architektka krajobrazu, w 2004 roku ukończyła kierunek Architektura Krajobrazu na SGGW. W latach 2003-2015 jako projektantka w firmie Abies- Architektura Krajobrazu była współautorką wielu projektów z zakresu przestrzeni publicznej.

 Od 2017 roku partner w pracowni projektowej topoScape.

Wojciech Zarzycki, Współczesna Architektura Krajobrazu, WAK, SAK

Wojciech Zarzycki

botanik, Fundacja Drzewa Miejskie

Z wykształcenia botanik, a dokładniej fitosocjolog, choć od kilku lat kojarzony przede wszystkim z drzewami.

Autor blisko 30 publikacji naukowych z zakresu ekologii i ochrony przyrody, w przeszłości pracownik uniwersytecki. Porzucił akademicką działalność naukową, zdruzgotany tym, że brak jest przepływu wiedzy pomiędzy naukowcami, a praktykami. Dziś zajmuje się zawodowo działalnością ekspercką z zakresu ekologii, stawiając przede wszystkim na interdyscyplinarność jako podstawę wszelkiego działania mającego wpływ na otoczenie. Gdy tylko może - edukuje, zwłaszcza dorosłych, a także uczy tego jak skutecznie edukować innych, dzieląc się przede wszystkim doświadczeniami empirycznymi wynikającymi z obcowania z przyrodą zarówno w roli naukowca, jak i praktyka.

Read More

Współczesna Architektura Krajobrazu

Weź udział w konferencji

Zapraszamy do rejestracji.

Zarząd Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu.

Scroll to Top